Ogłoszenia Duszpasterskie - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020


  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

  3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas Eucharystii o godz. 18.00., będziemy wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

  4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

  5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  6. Zachęcamy w dalszym ciągu do nabywania świec Caritasu, włączymy się w stałą pomoc parafii wobec najuboższych, wspomaganych przez Caritas.

  7. OD DZISIAJ - 31 MAJA ZOSTAŁY ZNIESIONE LIMITY UCZESTNIKÓW PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ (nadal obowiązuje noszenie maseczek podczas Mszy św., lub odległość 2 metrów od siebie).

  8. OD NIEDZIELI, 7 CZERWCA, WRACAMY DO ODPRAWIANIA MSZY ŚW. W KOŚCIOŁACH FILIALNYCH W TĄPADŁACH I PRUSZCZU. W ZWIĄZKU Z TYM NIE BĘDZIE JUŻ MSZY ŚW. O GODZ. 10.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BROJCACH.