Ogłoszenia Duszpasterskie - TRZDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 października 2020 r.


  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

  2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Zostały wystawione kartki wspominkowe. Wypisując naszych bliskich zmarłych pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie w listopadzie. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

  3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywajmy go w szczególnych potrzebach.

  4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazem na drodze do wieczności. Msze Święte na naszych cmentarzach o godz. 9.30 w Bielikowie, o godz. 11.00 w Kiełpinie, w Brojcach o godz. 12.30. Dodatkowo w naszym kościele w Brojcach będą Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00. Przygotowanie ołtarza na cmentarzu w Brojcach uprasza się Matki Różańcowe z Róży III.

  5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu w Bielikowie i Kiełpinie o godz. 16.30 , a w Dargosławiu i Brojcach o godz. 18.00.

  6. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.00., gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bielikowie we wtorek o godz. 17.00, w Dargosławiu w środę o 17.00., a w Kiełpinie w czwartek o godz. 16.30.