Ogłoszenia Duszpasterskie - OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 01 sierpnia 2021 r.


  1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia”. Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

  2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. Bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

  3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu – od godz. 17.00) i pierwsza sobota miesiąca.

  5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego . Msza Święta tego dnia o godz. 18.00., od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do miłosierdzia Bożego.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.